Teniso įranga

Kodėl plyšta teniso batai?

Kodėl plyšta teniso batai

Veiksniai, dėl kurių teniso bateliai dažnai dėvisi

Teniso batelių nusidėvėjimą lemiantys veiksniai yra įvairūs. Viena iš pagrindinių teniso batų nusidėvėjimo priežasčių yra paviršius ant kurio žaidžiamas tenisas. Hard’o, gruntinio ir žolės aikštelių paviršių dilimo lygis skiriasi. Kietus (Hard) kortus sudaro šiurkštūs, abrazyviniai paviršiai, kurie gali labai pakenkti teniso batelių ilgaamžiškumui. Kita vertus, grunto kortai yra minkštesni, todėl aplink batelius gali susikaupti grunto, dėl kurio gali sumažėti sukibimas su danga. Žolės kortai yra švelnūs avalynei, tačiau didelis drėgmės kiekis ir aikštės nelygumai gali lemti ankstyvą nusidėvėjimą.

Kitas veiksnys, turintis įtakos teniso bateliams, yra žaidimo stilius. Žaidėjai, kurie aikštelėje daug juda, ir tie, kurie agresyviau atlieka smūgius, gali greičiau sudėvėti savo teniso batelius. Bėgant laikui gali sumažėti batelių teikiama atrama pėdai, todėl žaidimo metu aikštelėje gali būti juntamas nestabilumas smūgio metu.

Batelių kokybė taip pat atlieka svarbų vaidmenį nustatant nusidėvėjimą. Avalynė iš prastos kokybės medžiagų arba avalynė, pagaminta be tinkamos amortizacijos, tenisui pritaikytų atramų ar pritaikymo, gali greitai susidėvėti net po kelių varžybų.

Kaip sukonstruoti teniso bateliai ir kaip juos prižiūrėti

Teniso bateliai paprastai yra sudaryti iš kelių sluoksnių, įskaitant batviršį, vidpadį ir padą. Viršutinė dalis, kuri yra matoma bato dalis, paprastai gaminama iš sintetinių medžiagų, tinklelio ir odos derinio. Vidpadis suteikia amortizaciją ir amortizuoja smūgius, jis paprastai gaminamas iš putų arba gelio. Padas yra apatinis bato sluoksnis, kuris užtikrina sukibimą su įvairiais paviršiais. Jis paprastai gaminamas iš gumos arba kitų patvarių medžiagų. Teniso bateliai gali plyšti dėl kelių priežasčių. Dažniausia jų plyšimo priežastis yra nusidėvėjimas, kuris atsiranda dėl pernelyg intensyvaus naudojimo arba žaidimo ant nelygaus paviršiaus. Netinkamas batelių naudojimas, pavyzdžiui, jų nešiojimas ne teniso užsiėmimams arba naudojimas ant paviršių, kuriems jie neskirti, taip pat gali sukelti plyšimus, ypatingai pado dilimus. Nors teniso bateliai sukurti taip, kad atlaikytų sunkias žaidimo sąlygas, juos vis tiek reikia šiek tiek prižiūrėti. Reguliarus valymas, džiovinimas ir vėdinimas po naudojimo gali užkirsti kelią drėgmės, bakterijų ir grybelio kaupimuisi, dėl kurio gali suprastėti batų gamybai naudotos medžiagos.

Patarimai, kaip pasirinkti patvarius teniso batelius, kurie atlaikytų intensyvų naudojimą

Teniso bateliai turi unikalių, šiam žaidimui būdingų savybių. Pavyzdžiui, jie turi platesnį padą, kad užtikrintų geresnį stabilumą ir atramą šoniniams, greitiems judesiams. Jie taip pat turi tokias savybes kaip sutvirtinti pirštų galai, smūgius amortizuojantys kulnai ir kvėpuojančios medžiagos, užtikrinančios komfortą ir apsaugą žaidimo metu. Tačiau net ir turėdami šias savybes teniso bateliai laikui bėgant gali suplyšti arba “sugesti”. Viena dažniausių priežasčių, kodėl teniso bateliai suplyšta, yra nusidėvėjimas dėl reguliaraus žaidimo. Nuolatinis bėgimas, slydimas ir stabdymas gali pakenkti batelių medžiagoms ir struktūrai. Kita batų gedimo priežastis – drėgmės kaupimasis, dėl kurio gali daugintis bakterijos, atsirasti nemalonus kvapas ir sumažėti struktūrinė atrama. Labai svarbu teniso batelius laikyti vėsioje ir sausoje vietoje. Dėl karščio ir drėgmės gali suirti teniso batuose naudojami klijai, todėl bateliai gali suplyšti. Galiausiai, kad teniso bateliai būtų ilgaamžiai, būtina juos reguliariai valyti. Valant pašalinamos nešvarumų dalelės, dėl kurių padas gali susidėvėti anksčiau nei tikėtasi.
Kad išvengtumėte ankstyvo teniso batelių plyšimo, apsvarstykite galimybę rinktis maksimalų patvarumą užtikrinančius batelius. Labai svarbu investuoti į kokybiškus teniso batelius. Nors pigūs teniso bateliai gali atrodyti viliojančiai, jie ilgai neatlaikys teniso korto reikalavimų. Pasirinkti aukštos kokybės batelius gali būti brangu, tačiau bus verta kiekvieno cento. Rinkitės batus, pagamintus iš aukštos kokybės medžiagų, pavyzdžiui, odos arba sintetinės odos, kurios gali atlaikyti intensyvų naudojimą. Apsvarstykite galimybę įsigyti batus su sutvirtintais padais, kokybiškomis siūlėmis ir drėgmę sugeriančia medžiaga, kad būtų išvengta bakterijų dauginimosi ir blogo kvapo. Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą dydį ir pritaikymą savo kojoms, kad išvengtumėte diskomforto ir traumų.

Kiti naudingi straipsniai

Teniso pamokos

Teniso prekių apžvalga

Teniso D.U.K.

Teniso taisyklės

Teniso įranga

Aktuali informacija