Teniso įranga

Kaip išsirinkti teniso batus?

Kaip išsirinkti teniso batus

Teniso bateliai yra būtina įranga kiekvienam, kuris rimtai užsiima teniso sportu. Išsirinkti tinkamą teniso batelių porą gali būti nelengva užduotis, nes reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių, pavyzdžiui, amortizacijos lygį, kulkšnies atramą, pado tipą ir patvarumą. Šiame straipsnyje padėsime jums išsirinkti teniso batelius, kurie užtikrintų komfortą, našumą ir apsaugą teniso korte. Nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar patyręs žaidėjas, mūsų patarimai padės jums priimti pagrįstą sprendimą perkant teniso batelius.

Apsvarstykite savo žaidimo stilių

Jei žaidžiate kietuosiuose(hard) tipo kortuose, jums reikia batų su patvariais, ilgaamžiais padais, kurie atlaikytų nuolatinį dilimą. Gruntinių kortų žaidėjams reikia batelių su eglutės formos padu, kuris užtikrina geresnį sukibimą su danga. Žaidėjams, kurie renkasi minkštesnius aikštynus, pavyzdžiui, žolę, idealiai tinka bateliai su taškuotais padais. Apsisprendimas dėl batų tipo taip pat priklauso nuo jūsų žaidimo stiliaus. Jei esate galinės linijos žaidėjas, jums reikia batų su geresne amortizacija ir šoninio judejimo stabilumu, nes atliksite daug judesių į šonus. Tinklo žaidėjams reikia batų, pasižyminčių didesniu lankstumu ir greita reakcija, jog galėtų vikriau bėgti link tinklo ir judėti žaidime iš oro. Didelę reikšmę turi ir batų medžiaga. Sintetinės odos batai yra patvaresni ir atsparesni vandeniui, o batai su tinkliniais batviršiais užtikrina geresnę ventiliaciją ir pralaidumą orui. Taip pat reikia atsižvelgti į batų tinkamumą. Norite, kad batai gerai priglustų, bet nebūtų per ankšti. Tinkamas vidpadžio ir kulno paminkštinimas ir atrama yra labai svarbūs patogumui ir traumų prevencijai. Apibendrinant, labai svarbu pasirinkti tinkamą teniso batelių porą, atitinkančią jūsų žaidimo stilių ir pageidavimus. Dėmesys tokiems aspektams kaip korto danga, batų tipas, medžiaga ir pritaikymas prie jūsų užtikrins, kad žaisite geriausiai, o jūsų kojoms bus patogu ir išvengsite traumų.

Ieškokite batų su gera šonine atrama

Teniso bateliai yra specialiai sukurti atsižvelgiant į šios sporto šakos reikalavimus. Skirtingai nei bėgimo bateliai, kurie skirti judėti daugiausia pirmyn, teniso bateliai turi papildomą atramą šonuose ir paduose, kad atliekant šoninius judesius būtų išvengta praslydimo. Rinkdamiesi teniso batelius, ieškokite tokių teniso batų, kurių šonai sutvirtinti atramomis, o padai tvirti ir pagaminti iš neslidžių medžiagų. Renkantis teniso batelius taip pat labai svarbu, kad jie tiktų. Per ankšta avalynė gali sukelti pūsles ir skausmus, o per laisva – prastą šoninę atramą. Geriausia išbandyti kelias teniso batelių poras ir jomis pasivaikščioti, kad užtikrintumėte, jog jie patogiai tinka. Rinkdamiesi teniso batelius atsižvelkite į savo žaidimo stilių ir korto dangą. Jei esate linkę žaisti nuo pagrindinės linijos, rinkitės batelius su papildoma amortizacija kulne. Jei žaidžiate gruntiniuose kortuose, ieškokite batelių su eglutės rašto padu, kad būtų geresnis sukibimas su biria danga. Apskritai pasirinkti tinkamus teniso batelius su gera šonine atrama labai svarbu norint išvengti traumų ir pagerinti rezultatus teniso korte.

Pasirinkite batus su pakankama amortizacija

Taip pat reikėtų atsižvelgti į savo pėdos tipą. Jei turite žemą skliautą, rinkitės batus su didesne atrama ir stabilumu. Aukšto skliauto pėdoms gali būti naudingi batai su didesne amortizacija. Taip pat svarbu įsitikinti, kad batai gerai tinka ir yra patogūs jūsų individualiai pėdai. Apskritai investicija į aukštos kokybės teniso batelius su pakankama amortizacija gali labai pakeisti jūsų rezultatus aikštelėje ir padėti išvengti traumų. Skirkite laiko atsižvelgti į savo mėgstamą korto dangą ir pėdos tipą bei išbandykite skirtingus batelius, kad rastumėte geriausiai jums tinkančią avalynę.

Įsitikinkite, kad batai tinkamai tinka

Renkantis teniso batelius jau žinote, jog būtina atsižvelgti į tai, kokios dangos kortuose žaidžiate, kokios atramos ir amortizacijos jums reikia, ir, žinoma, į tinkamumą. Būtinai išbandykite batus, kurie jaučiasi patogiai nuo pat pradžių, nes jiems neturėtų reikėti “įpratimo” laikotarpio. Be to, bandant batus naudinga mūvėti kojines, kurias ketinate mūvėti žaisdami tenisą, kad iš tikrųjų pajustumėte, kaip jie tinka. Idealiai tinkantys teniso bateliai turėtų būti prigludę, bet ne per daug prigludę ar laisvi, o kojos pirštų priekyje turėtų būti pakankamai vietos, kad galėtumėte patogiai judinti pirštus. Be to, apsvarstykite galimybę įsigyti teniso batelius, specialiai pritaikytus jūsų pėdos skliauto tipui ir kitoms medicininėms problemoms, pavyzdžiui, plantariniam fascitui. Arkų atrama ir amortizacija gali padėti sumažinti pėdoms tenkantį krūvį ir pagerinti bendrą komfortą, ypač per ilgus mačus ar treniruotes.

Išvada

Apibendrinant galima pasakyti, kad norint užtikrinti optimalų našumą ir išvengti traumų, būtina pasirinkti tinkamus teniso batelius. Rinkdamiesi teniso batelius pirmenybę teikite tinkamumui, patogumui ir palaikymui, o ne stiliui ir įperkamumui. Atsižvelkite į savo pėdos formą, skliauto tipą ir bet kokias anksčiau buvusias ligas, pavyzdžiui, plantarinį fascitą. Ieškokite batelių su patvariu, nebraižančiu padu, pakankama amortizacija ir pakankama čiurnos bei šonine atrama. Laikykitės šių patarimų ir būsite pakeliui į tobulų teniso batelių, kurie pakels jūsų žaidimą į aukštesnį lygį, paiešką.

https://tennis-land.lt/preke/teniso-bateliai-asics-gel-resolution-gel-resolution-9-all-court-shoe-men-blue/

Kiti naudingi straipsniai

Teniso pamokos

Teniso prekių apžvalga

Teniso D.U.K.

Teniso taisyklės

Teniso įranga

Aktuali informacija