Teniso įranga

Teniso rakečių stygų tempimas

Teniso rakečių stygų tempimas

Teniso raketės stygų tempimas gali atrodyti šiek tiek bauginantis procesas net ir patyrusiam teniso žaidėjui. Šia nelengva užduotimi dažniausiai pasirūpina žmonės, kurie veria ir sutempia teniso stygas teniso aikštynuose. Teniso raketėms suverti yra naudojama speciali stygų tempimo mašina, kuria teniso stygos įtempiamos ir pritvirtinamos prie raketės rėmo naudojant žmogaus pagalbą.

Stygų įtempimo stiprumas Lietuvoje išreiškiamas – kilogramais.

Svyruojanti tempimo kaina Lietuvoje nuo 7 iki 12 eurų be stygų.

Stygų įtempimo stiprumas svyruoja nuo 18 kg iki 29 kg, tačiau šių rėžių kraštutinių verčių derėtų be eksperto pagalbos nenaudoti, nes stygos Jūsų raketei gali būti per mažai arba per daug įtemptos, taip pat vėrimo metu jos gali tiesiog trukti. Dažniausias stygų įtempimas Lietuvoje svyruoja nuo 21 kg iki 25 kg.

Profesionalūs stygų vėrėjai turėtų būti linkę patarti žaidėjams suverti raketes kiek įmanoma mažiau įtemptas, tuo pačiu metu išlaikant smūgiavimo kontrolę.

Silpnas teniso rakečių stygų įtempimas

Silpnas raketės stygų įtempimas svyruoja nuo 18 kg iki 23 kg.

Raketės stygos įtemptos naudojant silpną įtampa suteikia Jums:

 • DAUGIAU galios
 • DAUGIAU sukimo
 • MAŽIAU kontrolės
 • DAUGIAU patvarumo
 • DAUGIAU jausmo
 • DAUGIAU komforto

Prieš apsisprendžiant dėl ​​stygų įtampos, labai svarbu pagalvoti, ko ieškote savo žaidime ir kaip norite, kad jūsų raketė veiktų atitinkamai.

Kokiems žaidėjams reikėtų rinktis silpną įtempimą?

 • Pradedantiesiems žaidėjams arba tiems, kurie dėl techninių ar fizinių galimybių nesugeba išvystyti didelės smūgio jėgos.
 • Žaidėjai, turintys problemų dėl riešų ir rankų traumų, turėtų vengti didelio įtempimo, o vietoj to stengtis sumažinti stygų įtempimą savo raketėje.
 • Žaidėjams, kuriems reikia didesnio komforto jausmo ir geresnio pataikymo teniso raketės galvos viduriu.
 • Žaidėjams, kurie mėgsta lengviau atmušti ir daugiau kartų grąžinti teniso kamuoliuką į varžovo aikštelės pusę.

Tokio lygio teniso žaidėjams raketės stygų silpnas įtempimas gali turėti daug įtakos ir naudos žaidimui.

Jei natūraliai galite išvystyti stiprų smūgį atmušant teniso kamuoliuką, Jums nereikėtų papildomai sumažinti stygų įtempimo, nes tai padidintų Jūsų atmušimo jėgą, to pasekoje prarandate kontrolę, ir tokiu būdu greičiausiai Jūsų smūgiai teniso kamuoliuką dažniau numuštų į užribį.

Jeigu jūsų smūgiai dar nėra pakankamai išvystyti, kad pasiektų tikrąją galią, toks įtempimo pasirinkimas būtų tinkamas smūgio jėgai padidinti!

Kodėl silpnas stygų įtempimas suteikia tiek privalumų?

Techniškai šie privalumai atsiranda laidynės arba batuto principu. Kai stygos yra mažiau įtemptos – nuo jų atšokstantis teniso kamuoliukas giliau sugeriamas ir stipriau išstumiamas nuo teniso stygų. Taip pat mažesnis įtempimas įtakoja tai, jog vertikalios ir horizontalios stygos mažiau viena kitą veržia, tad jos lengviau vaikšto kamuoliukui liečiant stygas ir vertikalių stygų dėka teniso kamuoliukas įgauna daugiau sukimo.

Teniso raketės stygų įtempimas

Stiprus teniso rakečių stygų įtempimas

Stiprus raketės stygų įtempimas svyruoja nuo 25kg iki 27kg.

Jei turite stipriai suvertą teniso raketę, nebent tai yra natūralios teniso stygos, prarandate daug tos stygos savybių. Tokiu atveju būtų kur kas geriau iš naujo įvertinti stygos ar net raketės pasirinkimą.

Raketės stygos įtemptos naudojant stiprią įtampa suteikia Jums:

 • MAŽIAU galios
 • MAŽIAU sukimo
 • DAUGIAU kontrolės
 • MAŽIAU patvarumo
 • MAŽIAU jausmo
 • MAŽIAU komforto

Stipriai įtemptų stygų minusas, jog, kad prarasite daug stygos elastingumo savybių, kurios padeda kompensuoti technines bei fizines klaidas, tačiau turėsite didesnę teniso kamuoliuko kontrolę.

Kodėl teniso žaidėjai žaidžia su stipriai įtemptomis raketės stygomis?

Šiuolaikinis tenisas turi tendenciją greitėti, reiškias, teniso žaidėjai dėl vis tobulėjančio fizinio ir techninio paruošimo sugeba teniso kamuoliuką su vis didesne jėga smugiuoti. Šiai galiai suvaldyti bei atremti reikalinga didesnė kamuoliuko kontrolė, o jėga jau išvystoma natūraliai iš pačio teniso žaidėjo.

Tačiau nerekomenduojame ieškoti, ką naudoja profesionalūs žaidėjai, ir to kopijuoti, nebent turite nepriekaištingą smūgiavmo mechaniką ir žinote tikslią profesionalaus žaidėjo naudojamą individualią raketės specifikaciją. Bet net ir tada kiekvienas žaidėjas turi skirtingas nuostatas.

Koks Teniso rakečių stygų tempimas man yra tinkamas?

Teniso raketės stygų tempimas

Kai teniso rakete versite pirmą kartą, tai nebūtinai turi būti spėlionių žaidimas. Pirmiausia pradėkite nuo raketės gamintojo rekomenduojamo įtempimo diapazono arba pasiteiraukite Jums veriančio žmogaus patarimo.

Visgi jeigu norite pasirinkti tempimą patys, tai paprastam pradedančiajam žaidėjui asmeniškai siūlytume pradėti nuo 21 kg iki 23 kg stygų įtempimo jėgos.

Teniso rakečių stygų įtampos praradimas

Jei žinote, kad norėtumėte šiek tiek mažesnio įtempimo, taip pat atsižvelkite į tai, kad įtampa prarandama gana greitai ir to galite net nepastebėti. Tiesą sakant, stygos gali prarasti iki 10% savo įtempimo per 24 valandas. Kai kurios teniso stygos išlaiko įtampą geriau nei kitos, tačiau visos stygos ilgainiui praranda įtampą.

 

Profesionalus teniso rakečių stygų tempimas

Kiti naudingi straipsniai

Teniso pamokos

Teniso prekių apžvalga

Teniso D.U.K.

Teniso taisyklės

Teniso įranga

Aktuali informacija