Teniso D.U.K.

NTRP Teniso lygio vertinimo sistema

NTRP Teniso lygio vertinimo sistema

NTRP Teniso lygio vertinimo sistema

NTRP Teniso lygio vertinimo sistema

Nacionalinė teniso reitingų programa (NTRP) yra oficiali sistema, skirta nustatyti USTA (Jungtinių Amerikos Valstijų teniso asociacija) lygos programos varžybų lygius. Ši NTRP Teniso lygio vertinimo sistema yra populiari ir naudojama ir Lietuvos teniso žaidėjų.

Kaip konkurencingas ar bent jau rimtas tenisininkas, turėtumėte žinoti, kur patenkate šioje reitingų skalėje.

Kodėl?

NTRP Teniso lygio vertinimo sistema padeda rasti žaidimo partnerius, kurie labiau atitinka Jūsų žaidimo lygį, to pasekoje, Jūs žaidžiate kur kas konkurencingesnį, brandesnį bei įdomesnį tenisą.

Tai taip pat padeda pasirinkti tinkamą teniso raketę, nes dauguma teniso prekių gamintojų nurodo NTRP lygį, kuriam teniso žaidėjo lygiui teniso raketė yra skirta.

NTRP Teniso lygio vertinimo sistemos instrukcija

  • Pradėkite nuo pradinio vertinimo 1.0. ir atidžiai perskaitykite visus teniso lygius apibrėžiančius aprašymus ir nuspręskite, kuris geriausiai apibūdina jūsų dabartinį gebėjimų lygį.
  • Įsitikinkite, kad atitinkate visus ankstesnių lygių ir pasirinkto lygio kriterijus.
  • Vertindami save, traktuokite, kad žaidžiate prieš tos pačios lyties ir tokius pat sugebėjimus turintį žaidėją.

NTRP

1.0. Jūs dar tik pradėjote žaisti tenisą.

1.5. Turite nedidelę žaidimo patirtį ir vis dar daugiausia dirbate siekdamas, jog teniso kamuoliukas perskrietų į kitą aikštelės pusę. Jūs dar nesate pasirengęs varžytis su kitais žaidėjais.

2.0. Vis dar trūksta patirties teniso aikštelėje, daugiausia dėmesio skiriate žaidimo tobulinimui. Jums vis dar sunku surasti tinkamą smūgio tašką ir dar reikia tobulinti smūgiavimo techniką. Nesate susipažinęs su pagrindinėmis vienetų ir dvejetų žaidimo pozicijomis.

2.5. Mokotės teisingai įvertinti, kur teniso kamuoliukas atšoks ir kiek jėgos reikia, kad galėtumėte pastoviai pataikyti į priešininko aikštelės pusę. Jūsų judėjimas link kamuoliuko ir sugrįžimas po smūgio dažnai nėra efektyvus. Galite lėtai atmušti teniso kamuoliuką be klaidų daugiau nei kelis kartus su kitais panašaus pajėgumo žaidėjais ir pradedate įvaldyti smūgius nuo galinės linijos. Jūs vis labiau susipažįstate su pagrindinėmis vienetų ir dvejetų žaidimo pozicijomis ir esate pasirengęs varžytis su kitais, dalyvauti žemo lygio turnyruose.

3.0. Sugebate gana nuosekliai atlikti vidutinio stiprumo smūgius, tačiau Jums vis dar trūksta tikslumo ir patirties atliekant įvairius smūgius – keičiant smūgiavimo kryptį, valdant smūgiavimo tempą, smūgiuojant arti galinės linijos. Dažniausiai žaisdami naudojate dvejetų formatą, kai vienas žaidėjas yra gale, kitas prie tinklo.

3.5. Pavyksta patikimai smūgiuoti ir nukreipti vidutinio stiprumo smūgius, tačiau klystate įvairiai keisdami kamuoliuko distancijos gylį nuo tinklo iki galinės linijos. Aukštas suktas smūgis, žvakė arba mušimas teniso kamuoliukui nepalietus žemės vis dar yra ribotas. Jūs žaidžiate drąsiai prie tinklo, geriau jaučiate teniso aikštelę ir ugdote komandinį žaidimą dvejetuose.

4.0. Galite užtikrintai atlikti smūgius su krypties valdymu ir galite keisti smūgių gylį tiek arčiau, tiek toliau galinės linijos vykstant žaidimui vidutiniu tempu. Jūs galite sėkmingai panaudoti žvakę arba aukštą suktą smūgį apvedant žaidėją, atlikti mušimą teniso kamuoliukui nepalietus žemės. Jūs vis dar darote klaidas servuojant. Taškus prarandate dėl nekantrumo. Komandinis darbas dvejetuose yra akivaizdus.

4.5. Sugebate keisti žaidimo tempą ir kamuoliuko sukimą, turite užtikrintą teniso aikštelės matymą ir galite kontroliuoti smūgius arti galinės linijos. Taip pat galite kurti žaidimo planus pagal stipriąsias ir silpnąsias žaidėjų puses. Jūs galite galingai ir tiksliai pataikyti pirmąjį padavimą ir galite tiksliai atliktii antrą padavimą. Jūs vis dar klystate atlikdami sudėtingus smūgius juos per mušdami už aikštelės ribų. Agresyvus žaidimas tinkle yra įprastas dvejetuose.

5.0. Turite gerai išlavinęs savo stipriąsias puses, kuriomis galite pasinaudoti struktūrizuojant žaidimo eigą. Jūs gebate ir galite reguliariai pataikyti  „winners” smūgius arba priversti varžovą daryti klaidas trumpinant arba pjaunant teniso kamuoliuką. Galite sėkmingai atlikti smūgius iš oro aikštelės viduryje, apvesti žaidėją, atlikti „smash“. Jūsų antras padavimas yra stipriai suktas ir arti padavimo linijos.

5.5. Esate puikiai išvystęs smūgiavimą greitu tempu ir nuoseklumą galite naudoti kaip pagrindinį ginklą. Jūs galite keisti žaidimo strategiją ir stilių sudėtingose situacijose ir pataikyti patikimus smūgius stresinėse situacijose.

6.0. Intensyviai treniruojatės ir žaidžiate nacionaliniuose turnyruose arba aukščiausio lygio varžybose ir turite nacionalinį reitingą.

6.5. – 7.0. Jūs esate pasaulinio lygio žaidėjas.

Kiti naudingi straipsniai

Teniso pamokos

Teniso prekių apžvalga

Teniso D.U.K.

Teniso taisyklės

Teniso įranga

Aktuali informacija