Teniso pamokos

“Ne mano” diena tenise

Įvadas

Tenisas yra jaudinantis sportas, reikalaujantis tikslumo, ištvermės ir psichologinės stiprybės. Tačiau net ir labiausiai patyrusiems žaidėjams kai kurios dienos tiesiog nepavyksta. Apmaudu, kai atrodo, kad, kad ir kaip stengtumėtės, nieko negalite padaryti teisingai ar sulaukti pertraukos. Šiame straipsnyje nagrinėsime, ką reiškia, kai tenise “ne tavo diena”, ir kaip įveikti tokias sunkias akimirkas korte.

Įvadas į “ne mano diena” reiškinį tenise

Bloga teniso diena gali būti dėl įvairių priežasčių. Tai gali nutikti dėl nepakankamo pasiruošimo, dėmesio stokos arba tiesiog dėl žaidimo spaudimo. Kai žaidėjas turi blogą dieną, tai turi įtakos jo pasirodymui korte, todėl jis neišnaudoja savo galimybių, padaro neišprovokuotų klaidų ir apskritai prastai žaidžia. Teniso žaidėjai turi žinoti apie “ne mano diena” reiškinį ir kurti strategijas, kaip jį įveikti. Vienas iš būdų tai padaryti – sutelkti dėmesį į pagrindinius dalykus, tokius kaip kamuoliuko permušimas per tinklą ir kojų darbo tobulinimas. Kita strategija – padaryti pertrauką ir atsistatyti psichologiškai. Be to, supratimas, kad bloga diena yra žaidimo dalis, gali padėti žaidėjams priimti visas nesėkmes.

Profesionalių tenisininkų, patyrusių “ne mano dieną”, pavyzdžiai

Vienas ryškiausių profesionalaus tenisininko “ne mano diena” pavyzdžių buvo Rogerio Federerio pralaimėjimas 2018 m. Vimbldono turnyro ketvirtfinalyje. Federeris, vienas geriausių visų laikų žaidėjų, laimėjo du setus ir turėjo mačo prieš Keviną Andersoną tašką. Tačiau K. Andersonas sugebėjo sugrįžti į mačą ir laimėti per penkis setus, taip priblokšdamas K. Federerį ir visą teniso pasaulį. Vėliau Federeris apmąstė šį mačą, sakydamas, kad “tiesiog nesijautė” ir kad Andersonas žaidė gerai. Kitas pavyzdys – Rafaelio Nadalio pralaimėjimas 2016 m. “Australian Open” turnyre Fernando Verdasco. Nadalis, garsėjantis neįtikėtinu atletiškumu ir meistriškumu korte, atrodė vangus ir nesugebėjo suspėti su Verdasco žaidimu. Mačas truko daugiau nei keturias valandas, o Nadalis galiausiai pralaimėjo penkiuose setuose. Po mačo Nadalis pripažino, kad “nebuvo pakankamai geras” ir kad Verdasco žaidė “aukštesniu lygiu”.

Psichologinis “ne mano diena” poveikis tenisininkams

Psichologinis “ne mano diena” poveikis teniso žaidėjams gali sumažinti jų savivertę, priversti abejoti savo gebėjimais ir sukelti bejėgiškumo jausmą. Teniso žaidėjai ilgai treniruojasi, kad taptų geriausiais, “ne mano diena” įvykiai sutrikdo jų rutiną ir dėl to labai nukenčia jų moralė. Dėl to žaidėjai taip pat gali prarasti susikaupimą ir padaryti daugiau klaidų, o tai dar labiau pakursto jų nusivylimą. Teniso žaidėjai, kurie patiria “ne mano diena”, gali pastebėti, kad pradeda lyginti save su bendraamžiais arba net kaltinti išorinius veiksnius, pavyzdžiui, kortų būklę ar oro sąlygas. Tačiau į šias blogas dienas galima žiūrėti ir kaip į galimybę augti ir mokytis. Teniso žaidėjai gali nustatyti sritis, kuriose jiems reikia tobulėti, ir dirbti su jomis per treniruotes. Tai gali užtrukti, tačiau ilgainiui šių blogų dienų poveikis žaidėjų psichikai sumažės ir jie bus geriau pasirengę su jomis kovoti ateityje. Labai svarbu atkreipti dėmesį į šiuos “ne mano diena” įvykių psichologinius padarinius teniso žaidėjams, nes tinkamai nesuvaldyti jie gali sukelti perdegimą ir net depresiją.

Patarimai, kaip įveikti “ne mano dieną” tenise

Pirmiausia padarykite pertrauką. Akimirkai nustokite žaisti ir atsikvėpkite. Išgerkite vandens ir leiskite sau kelias akimirkas išvalyti mintis. Tai padės geriau susikaupti grįžus į aikštelę. Antra, pakoreguokite savo strategiją. Jei jūsų įprastas žaidimo planas neveikia, išbandykite ką nors naujo. Pakeiskite savo smūgių tempą arba pradėkite maišyti kamuoliuko padavimą. Tai gali išblaškyti varžovą ir suteikti jums pranašumą. Trečia, išlikite pozityvūs. Neleiskite, kad bloga diena jus prislėgtų. Laikykitės aukštai pakelta galva ir susitelkite į žaidimą. Atminkite, kad tenisas yra psichologinis sportas ir jūsų požiūris gali turėti didelės įtakos jūsų rezultatams. Ketvirta, dirbkite ties pagrindiniais dalykais. Kartais, kai mums nesiseka, taip nutinka dėl to, kad netinkamai atliekame pagrindinius veiksmus. Sutelkite dėmesį į kojų darbą, laiko nustatymą ir formą. Galiausiai, pasimokykite iš blogos dienos. Išanalizuokite, kas nepavyko, ir naudokitės šiomis žiniomis, kad kitą kartą patobulintumėte savo žaidimą. Atminkite, kad net geriausiems pasaulio žaidėjams būna blogų dienų. Būtent tai, kaip susidorosite su tomis dienomis, ilgainiui padės jums tapti geresniu žaidėju.

Išvada

Apibendrinant galima pasakyti, kad net ir geriausi pasaulio tenisininkai turi savo laisvų dienų. Svarbu, kad prastas mačas ar pasirodymas pernelyg nenuviltų, o būtų motyvacija toliau treniruotis ir tobulėti. Sunkiai dirbant ir atsidavus, net ir bloga diena tenise gali lemti sėkmę ateityje. Atminkite, kad ne visada svarbiausia laimėti, o mokytis ir augti kaip žaidėjui.

Kiti naudingi straipsniai

Teniso pamokos

Teniso prekių apžvalga

Teniso D.U.K.

Teniso taisyklės

Teniso įranga

Aktuali informacija