Raketės vedlys

Visos raketės yra Unisex tipo, tačiau vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis teniso raketę yra jos svoris. Vyrams reikalinga sunkesnė raketė, moterims lengvesnė, manevringesnė raketė. Mažesnio svorio raketė leidžia lengviau valdyti raketę žaidybinėse situacijose.

Dažniausiai užduodami klausimai

Lietuvoje šis dydis yra išreiškiamas gramais.

Vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis teniso raketę yra svoris. Sunkesnė raketė smūgiui suteikia stabilumo ir kontrolės, o lengvesnė padeda sparčiau atlikti judesį, manevruoti. Pradedantiesiems siūlome rinktis lengvesnę raketę(270g – 285g), patyrusiems mėgėjams sunkesnę raketę(285g-300g). Taip pat raketės svoris priklauso nuo lyties, kūno svorio, fizinio pasiruošimo. Moterims siūlome visada rinktis lengvesnę raketę dėl mažesnio raumenyno kūno masėje.

Lietuvoje šis dydis yra išreiškiamas nuo 1 iki 5.

Suaugusių moterų raketės rankenos dydis standartiškai būna 2. Suaugusių vyrų raketės rankenos dydis standartiškai būna 3. Vaikų bei paauglių 1 arba 2. Raketės rankenos dydį visada galima padidinti apvyniojant viršutinę koto apviją. Taip pat tinkamą raketės dydį galima išmatuoti. Jeigu turite raketę, tai paimkite ją į ranką tokiu būdu, kaip laikote ją žaisdami. Tinkamas rankenos dydis bus tuomet, kai jūs galėsite įterpti rodomąjį pirštą tarp raketę laikančios rankos pirštų galų ir delno.

Renkantis raketę labai svarbu atkreipti į raketės galvos dydį. Pradedantiesiems, vyresnio amžio žmonėms siūlome rinktis raketę su didesne raketės galva (virš 100 colių), pažengusiems vidutinio dydžio galva (100 colių – 98 colių). Didesnė raketės galva suteikia daugiau jėgos, padidėja šansas pataikyti raketės viduriu, tačiau sumažėja kamuolio kontrolė. Mažesnė raketės galva suteikia daugiau kontrolės, jėga jau dažniausiai perduodama mušant kamuolį taisyklinga smūgiavimo technika. Vyresnio amžiaus žmonėms rekomenduoja didesnė raketės galva ir mažesnis raketės svoris dėl mažesnės apkrovos sąnariams.

Daugelis profesionalių žaidėjų kaip Rafael Nadal naudoja įvairius antivibratorius, kiti žaidėjai kaip Roger Feder nenaudoja vibracijų slopintuvų. Sprendimas naudoti antivibratorių ar ne, yra asmeniškas. Dauguma žaidėjų mėgsta prislopintą smūgio garsą, tačiau pagrindinė priežastis dėl kurios žmonės naudoja antivibratorius yra, kad tai sumažina vibracijos stiprumą, kurį jaučiame atmušdami kamuoliuką stygomis.

Taip. Visi profesionalūs žaidėjai naudoja viršutines apvijas(overgrip). Gamykliškai apvyniotų rakečių apvijų sukibimas su ranka nėra stiprus, lipnus, todėl dažniausiai vyniojamos viršutinės apvijos didesniam komfortui. Taip pat yra būtina saugoti pagrindinę apviją, kadangi jos pakeitimas yra brangesnis. Apvijas gali pervynioti patyręs žaidėjas, treneris, parduotuvės specialistas arba tai galite atlikti patys.

Tenisas Lietuvoje dažniausiai yra žaidžiamas ant trijų tipų dangos – kietos, grunto ir kiliminės.

Visų dangų pagrindas yra skirtingas, tad ir batelių padas turi būti atitinkamas. Žaidimui ant kietos(hard), kiliminės dangos, žolės rekomenduojame rinktis visoms dangoms skirtus multi-surface batelius, kurie užtikriną gerą sukibimą su danga. Grunto dangai rekomenduoja rinktis tik Clay court batelius, kurie neleidžia gruntui, dangai prilipti prie pado, suteikiama žaidėjui galimybę slysti. Šio tipo batelių padas dažniausiai būna eglutės formos.

Užklausa konsultacijai

Klientų aptarnavimo atsakymo laikas –  1 valanda ❤️